batch plakat

4 października uczniowie klas 4a i 4b uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych z okazji Dnia Głośnego Czytania. Podczas zajęć w czytelni opowiadaliśmy sobie wzajemnie, jakie miejsce zajmują książki w naszym życiu, dlaczego czytanie jest tak ważne dla rozwoju każdego człowieka, jakie korzyści przynosi nam lektura.

ogłoszenie konkurs komiks 1

 

zdj książka wakacje 1 595x397

Drodzy uczniowie! Wakacje nadchodzą wielkimi krokami i ani się obejrzymy, kiedy trzeba będzie pakować plecak lub walizkę na letnią przygodę. Tak sobie myślę: może warto byłoby znaleźć w bagażu jeszcze miejsce na jakąś ciekawą książkę, która umili Wam czas plażowania, długą podróż lub wakacyjne wieczory?

sowka

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas 4-8 w godzinach:

poniedziałek 7:45 - 12:45

wtorek 8:45 - 11:45

środa 8:45 - 10:45 oraz 11:45 - 12:45

zdjecie glowne dzien ksiazki i praw autorskich

Witajcie!
Czy wiecie, że 23 kwietnia, przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich? Można więc powiedzieć, że jest to święto pisarzy i ich dzieł :)
Z tej okazji przygotowałam dla Was prezentację multimedialną z najciekawszymi cytatami o książkach i czytaniu, które jest najwspanialszym zajęciem na świecie. Możecie ją obejrzeć tu w załączniku lub na bibliotecznej gazetce ściennej na pierwszym piętrze.