Mikołajek zdjęcie główne

Kochani!
Zbliża się 6 grudnia. Zdaję sobie sprawę, że większość z Was myśli w tym dniu tylko i wyłącznie o miłym starszym panu w czerwonym stroju, z długą brodą i dużym workiem na plecach :)
Ale czy wiecie, że tego dnia Mikołaj obchodzi swoje imieniny? Znamy dobrze jednego bohatera literackiego o tym imieniu, który już w poniedziałek będzie miał swoje święto. Z tej okazji przygotowałam dla Was gazetkę o tym przesympatycznym chłopcu. Możecie ją obejrzeć tutaj, w formie elektronicznej, oraz tradycyjnej na korytarzu na pierwszym piętrze w budynku przy ulicy Szkolnej.
Serdecznie zachęcam do lektury.

20774F99 A6E0 41C8 87E7 5D682906EBE3 1

Pod koniec września uczniowie klasy 5 a wzięli udział w szczególnej lekcji bibliotecznej z okazji Dnia Głośnego Czytania. Podczas spotkania każdy z uczestników opowiedział pokrótce o ulubionej książce, przedstawił zwięźle jej fabułę, bohaterów i przeżywane przez nich przygody oraz odczytał wybrany przez siebie fragment po to, żeby zachęcić kolegów do sięgnięcia po zaprezentowaną powieść.

zdj zakładka1

Drodzy uczniowie klas 1-3 i 4-6! Biblioteka szkolna zachęca Was do udziału w konkursie plastycznym na wyjątkową zakładkę do książki. Na załączonym plakacie przeczytacie o warunkach zabawy. Serdecznie zapraszam do udziału!

książki chellenge zdj

Kochani!
Biblioteka szkolna ogłasza konkurs czytelniczy "Literacki chellenge". Wszystkie informacje na temat założeń wyzwania znajdziecie na załączonym plakacie. Zapraszam chętnych do udziału!