batch 5 zdj schron

1 marca przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem, panią Hanną Włosek, odwiedzili Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Kędzierzynie-Koźlu.

Zawieźli dary przyniesione podczas zbiórki pośród uczniów naszej szkoły dla potrzebujących zwierzaków, a jest ich w schronisku około stu (w przybliżeniu 60 psów i 40 kotów). Udało się zebrać naprawdę spory zapas karmy suchej i mokrej, przysmaków, koców, ręczników, żwirków, a nawet zabawek! Dyrekcja schroniska przekazuje wszystkim darczyńcom serdeczne podziękowania i wyrazy wdzięczności za nasze otwarte serca. Przy okazji odwiedzin zostaliśmy oprowadzeni po schronisku przez pracowników, otrzymaliśmy sporą dawkę informacji o codziennym życiu podopiecznych, o funkcjonowaniu przytułku, zasadach w nim panujących, o pracy zwierzęcych opiekunów, a co najważniejsze, mogliśmy „porozmawiać” ze wszystkimi jego mieszkańcami, którzy szczekaniem, merdaniem ogonów i miauczeniem wyrażali ekscytację z naszej wizyty. Dowiedzieliśmy się także, że każdy z nas może zostać wolontariuszem i jeśli tylko ma czas i chęci, może wyprowadzać psy na spacer (osoby niepełnoletnie oczywiście muszą przyjechać z rodzicami). To świetny sposób na ruch na świeżym powietrzu połączony ze zrobieniem czegoś dobrego dla zwierząt, które bardzo potrzebują opieki i uwagi dwunożnych przyjaciół. Zobaczycie, ich wdzięczność będzie ogromna! Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tej akcji charytatywnej ?

Poniżej znajdziecie fotorelację z naszej wizyty, zachęcam również do obejrzenia gazetki ściennej Samorządu Uczniowskiego na parterze w budynku przy ul. Szkolnej.

Hanna Włosek