batch zdj 1 pas gog

29 stycznia to wyjątkowa data dla uczniów klas pierwszych w naszej szkole. Tego dnia odbyła się uroczystość pasowania pierwszaków na czytelników biblioteki szkolnej. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia dzieci opowiadały o ulubionych książkach czytanych wspólnie z najbliższymi, poznały zasady właściwego zachowania w bibliotece i wysłuchały wiersza Jana Huszcza pt. "Skargi książki".

Najciekawszym momentem spotkania była zabawa w rozwiązywanie zagadek bajkowo-baśniowych, podczas którego uczniowie wykazali się znakomitą znajomością tytułów dziecięcych utworów i imion bohaterów literackich. Kulminacyjnym punktem wydarzenia była uroczysta przysięga powtarzana chórem: "My uczniowie pierwszej klasy Tobie, Książko, przyrzekamy, że szanować Cię będziemy, krzywdy zrobić Ci nie damy. I wskazówek i rad książek będziemy słuchać z uwagą. Obowiązki czytelnika traktować z powagą!" Na zakończenie uroczystości każdy uczestnik otrzymał na pamiątkę imienny dyplom czytelnika biblioteki szkolnej, zakładkę oraz wyprawkę czytelniczą w ramach ogólnopolskiego projektu "Mała książka - wielki człowiek" organizowanego przez krakowski Instytut Książki.

Mamy nadzieję, że świeżo upieczeni czytelnicy będą często gościć w progach naszej biblioteki. Zapraszamy serdecznie :)

Hanna Włosek