www1

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, w ramach współpracy z Biblioteką Wojewódzką w Opolu, uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w spotkaniu on-line z Panem Poetą, pisarzem literatury dziecięcej, autorem popularnych książek dla najmłodszych pt.: „Paw, co ogon miał z przyjaźni”, „Sowa, co bałagan ma w porządku”, Kaczka, co przebrała miarkę”, „Kruk, co kracze pokrakanie”, „Wróbel, co oćwierkał sąsiadów” oraz „Kura, co tyła na diecie”.

Podczas tej wyjątkowej lekcji bibliotecznej dzieci miały okazję posłuchać fragmentów bajek skierowanych do najmłodszych czytelników, dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o zwyczajach ptaków oraz porozmawiać o naturalnych emocjach, które dotyczą każdego z nas. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały różne prace plastyczno-techniczne oraz fotografie nawiązujące do tematyki zajęć. Spotkanie bardzo się dzieciom podobało.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji podsumowującej to niecodzienne wydarzenie.

Judyta Boruta, Hanna Włosek