IMG 8243

31.05.22 odbyło się wirtualne spotkanie młodzieży naszej szkoły z uczniami IGS Betzdorf-Kirchen z Betzdorf w Niemczech, w ramach wymiany polsko - niemieckiej trwającej już 18 lat. Pani Brygida Czekała, która jest koordynatorem od jej początku, zadbała o to, by ta tradycja po likwidacji gimnazjum nie upadła i aby PSP nr 3 mogła ją kontynuować. Pandemia pokrzyżowała nam plany wyjazdowe, tak więc po 2 latach przerwy kontakty zostały wznowione.

Spotkanie online trwało 5 godzin. Uczestniczyło w nim po 9 uczniów z każdej szkoły oraz nauczyciele języka niemieckiego: Brygida Czekała i Mariola Malkusz. Uczniowie prezentowali swoje zainteresowania i preferencje, oprowadzali wirtualnie po szkole i przedstawiali atrakcje najbliższej okolicy oraz kraju, z którego pochodzą. Był również czas na spotkania w małych grupkach i swobodne rozmowy. Pytaniom nie było końca.

Z niecierpliwością czekamy na wizytę u naszych przyjaciół w Betzdorf w przyszłym roku.

Brygida Czekała