IMG20211119075841

19 listopada 2021 roku uczniowie świętowali Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF. Jest to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu w wielu krajach podejmowane są wspólne inicjatywy celem okazania wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień z poważnym przesłaniem.

W naszej szkole zrobiło się bardzo niebiesko. Na dzieci czekało wiele atrakcji, m.in. zdobywanie wiedzy o prawach dziecka, tworzenie kotylionów w kształcie dłoni, które przez cały dzień uczniowie nosili przypięte do swoich ubrań, wykonywanie prac plastycznych (wyklejanie, malowanie i kolorowanie praw dziecka).

Na zakończenie został rozegrany mecz piłki nożnej. Barwą przewodnią ubioru był kolor Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci UNICEF.