wwwEmilia Nowakowska Bogdan 8b

Światowy Dzień Ziemi w 2021 roku przypada w czwartek 22 kwietnia. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”. W porównaniu do poprzednich lat, wiele konferencji i towarzyszących Dniu Ziemi akcji, z powodu pandemii koronawirusa musi przenieść się do świata wirtualnego.

literature 3033196 960 720

15 kwietnia 2021 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gogolinie odbył się coroczny Gminny Konkurs Recytatorski. W tym roku, ze względu na czas pandemii, miał wyjątkowo inną formułę – komisja słuchała młodych talentów online. Uczestnicy konkursu zaprezentowali się w nadesłanych do komisji filmach w trzech kategoriach: turnieju recytatorskiego, poezji śpiewanej oraz kategorii „Wywiedzione ze słowa”.

Drodzy Rodzice!

18 kwietnia minęła 73. rocznica urodzin nieżyjącego już jednego z liderów przełomu we współczesnej pedagogice - Jaspera Juula.

Propagował idee szacunku i współdziałania we wzajemnych relacjach z dzieckiem oraz dojrzałe przywództwo dorosłych. Jego książki pomogły tysiącom rodziców na całym świecie. Inspirował i wspierał.

Warto zapoznać się z jego przemyśleniami i sięgnąć po tradycyjną - papierową formę tej literatury, szczególnie teraz, gdy ze wszystkich stron otoczeni jesteśmy technologią i życiem online. W poniższej prezentacji znajdą Państwo myśli Jaspera Juula na temat rodzicielstwa oraz kilka propozycji tytułów książek duńskiego terapeuty rodzinnego.
Jednocześnie zachęcam do zaglądania w zakładkę Pedagog w menu Szkoła oraz Biblioteka w menu Uczniowie na naszej stronie internetowej.
Życzę miłej lektury
Dominika Fesser

Rzecz o wychowaniu

Nowy obraz

Kochani!
Dzień 23 kwietnia jest od parunastu lat Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji przygotowałam dla Was prezentację multimedialną, która opowiada bliżej o tym szczególnym święcie, a także opisuje obyczaje związane z czytaniem i czytelnikami w różnych krajach. Zachęcam Was do jej obejrzenia.
Pozdrawiam wiosennie.
Hanna Włosek

Prezentacja

zdjęcie wielkanoc

Witajcie kochani! Zbliżają się Święta Wielkanocne, a wraz z nimi krótka przerwa od intensywnej nauki. Na pewno nie będziecie się nudzić, ale gdybyście znaleźli chwilkę wolnego czasu i mieli chęć, zapraszam do rozwiązania wiosennej krzyżówki.

Pozdrawiam Was i życzę zdrowych Świąt!

Hanna Włosek

Wiosenna krzyżówka

wwwOliwer

Czy można w szkole bawić się lalkami? Jak najbardziej tak, zwłaszcza kiedy bawimy się lalkami teatralnymi. W ramach lekcji o teatrze, uczniowie klasy 1b tworzyli własne pacynki, czyli lalki teatralne poruszane za pomocą pracy rąk aktora. W ramach zajęć powstały piękne dziecięce prace.
Ferdek, Madzia, Kizia, Mizia, Fred to tylko niektóre imiona naszych pacynek.

wwwJulian kl. 7a

Niedziela Palmowa jest świętem upamiętniającym triumfalny wjazd Jezusa do Jerozolimy. Jak podaje Pismo Święte, Jezus przybył do Jerozolimy razem z apostołami.

Zapraszam na słodką prezentację z okazji Dnia Czekolady, który miał miejsce 12 kwietnia.

Karolina Patrzylas - psycholog szkolny

view.genial.ly/607400fad25b7e0d360c59a8/interactive-content-basic-infographic

www3

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Dzień ten inaczej jest nazywany Dniem Kolorowej Skarpetki, ponieważ chromosom swoim kształtem przypomina skarpetkę.

W okresie przedświątecznym nasi uczniowie wzięli udział w akcji „Razem na święta – part II” – przedsięwzięcie było kontynuacją bożonarodzeniowej kampanii tworzenia kartek. Celem akcji było przekazanie chwili radości osobom starszym, chorym, samotnym mieszkającym w okolicy.

Karolina Patrzylas - psycholog szkolny