IMG 20211020 WA0009

Grupa przedszkolna SMERFY bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Szlachetnie i Zdrowo z Małpką Iwoną".
Zadanie 1. Wspólne wykonanie plakatu.
Dzieci po zapoznaniu się z małpką Iwonką wykonały pracę plastyczną - "Gaj Życzliwości".

Podczas projektowania, kolorowania, przyklejania i wycinania rozmawiano o magicznych słowach "dzień dobry, do widzenia, dziękuję, proszę przepraszam".
Zadanie 2.
Światowy Dzień Mycia Rąk z małpką Iwonką.
Dbanie o higienę rąk to podstawa. Przedszkolaki o tym doskonale wiedzą. Znają bakterie, wirusy i wiedzą, jakie są niebezpieczne. Smerfy poznały sposoby prawidłowego mycia rąk. Dzięki specjalnemu doświadczeniu z wodą, mydłem i pieprzem, miały okazję zobaczyć, jak dokładnie umyć ręce, żeby zmyć wszystkie bakterie. Najwięcej frajdy sprawił brokat, który udawał wirusy. Posypano nim dłonie i trzeba było go zmyć. Okazało się to wcale nie takie łatwe.

Elwira Wacławczyk, Milena Rygorowicz