batch IMG 20230622 WA0000

W dniu 20 czerwca uczniowie klasy 2A i 2B uczestniczyli w lekcji przyrodniczej w Parku Bioróżnorodności w Gogolinie w ramach projektu „BLISKO LOKALNEJ NATURY”.

Zajęcia miały na celu budowanie świadomości na temat otaczającej nas lokalnej przyrody, poznanie miejsc, gdzie można w okolicy spędzić czas na świeżym powietrzu i dowiedzieć się czegoś o lokalnej florze i faunie, pokazanie dzieciom, jak dbać o przyrodę oraz zachęcanie dzieci do aktywnego spędzania czasu wolnego. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali ciekawostek o parku, zobaczyli gatunki roślin chronionych oraz małych mieszkańców parku. Otrzymali od przewodników broszurki „O powietrze dbamy - bezpiecznie oddychamy”, „Parkowe przygody Traszki i Gniewosza”, wydane przez Urząd Miejski w Gogolinie. Następnie uczestniczyli w konkursie wiedzy przyrodniczej, rysowali park bioróżnorodności oraz częstowali się pysznymi kiełbaskami upieczonymi na grillu przez rodziców. Wszyscy wrócili do szkoły zadowoleni i pełni wrażeń.

Wychowawcy klas,
Aneta Porada i Ludmiła Kozłowska