IMG 20211110 WA0039

10 listopada 2021 r. w przeddzień 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Gogolinie wspólnie odśpiewali 4 zwrotki hymnu państwowego dla przypomnienia, że Polska jest niepodległa.
Narodowe Święto Niepodległości ma radosny charakter i w ten sposób powinno być celebrowane, zaś wspólne śpiewanie to znak radości z wolnej ojczyzny, za którą tęsknili nasi przodkowie.

Do wspólnego śpiewania hymnu o godz. 11:11 przystąpili wszyscy uczniowie i wychowankowie oddziałów przedszkolnych wraz z nauczycielami. Uroczystemu wykonaniu hymnu w klasach 4-8 towarzyszyła orkiestra szkolna w składzie: trąbki – Janek i Szymon, saksofon – Karolina, skrzypce – Aleksandra, Magdalena oraz Piotr.
Inicjatorem akcji jest Minister Edukacji i Nauki oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji i Nauki. Celem inicjatywy jest zachęcenie dzieci i młodzieży do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych.
Kornelia Miemczyk